مشاوره مدیریت و مشاوره ایزو

گوشی که تصمیم به خرید می گیرد

0

گوشی که تصمیم به خرید می گیرد

جالب است بدانید که اولین حسی که در نمو جنین تکامل می یابد حس شنوایی است. جنین می تواند صداها را بعد ازهفته بیست و چهارم بشنود و متعاقب آن حس بینایی تکامل می یابد همچنین آخرین حسی که انسان در لحظه مرگ از دست می دهد حس شنوایی است.

لذا بر این اساس تولیدکنندگان محصولات و ارائه دهندگان خدمات سعی دارند با استفاده از فناوری های نوین نقش و جایگاه حس شنوایی را در فرایند تصمیم گیری خرید مشتریان پررنگ تر و قدرتمند تر نمایند.

یکی ازبزرگترین شرکت های بیسکوئیت سازی و شیرینی پزی آلمان با نام Bahlsen به فکر افتاده است تا درباره صداهای مختلف در هنگام جویدن بیسکوئیت ها بررسی هایی را انجام دهد. این کار توسط یک نرم افزار و یک سیستم ضبط صدا و یک برنامه کامپیوتری پیچیده انجام می شود که نحوه خاص خرد شدن شیرینی را نمایش داده و میزان سازگاری صدای آن را با احساس تک تک افراد و تصوری را که در ذهن آنها هنگام جویدن به وجود می آید نشان می دهد. بنا براین اطلاعات ساختار شیرینی شکل داده می شود و مثلا تکه هایی از کاکائوی ترد و یا مقدار بیشتری شکر اضافه می کنند تا صدای خرد شدن آن شدیدتر گردد یا کره بیشتری را اضافه می کنند تا صدای خرد شدن آن ملایم تر شود و این تنظیمات را آنقدر ادامه می دهند تا صدایی که از خرد شدن شیرینی به دست می آید وهمچنین مدت زمان آن، مطابق با خواسته و سلیقه های متفاوت اشخاص در سنین مختلف باشد.

در سالهای آتی خواهیم دید بر روی بسته بندی کالاها مثل شیرینی ها، شکلات ها و سایر مواد غذایی و یا غیرغذایی نوع صدای ناشی از استفاده از آن ها را حک کرده و یا به صورت شماتیک نمایش خواهند داد تا در ایجاد ارزش بیشتر برای مشتریان سخت گیر امروزی مثمر ثمر واقع گردد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

دوازده − 3 =